Vítězství na Mistrovství Evropy EBHC 2018

Zdar kamarádi, přátelé lukostřelby.

Ve velmi dobře připravené konkurenci jsem letos na Mistrovství Evropy v 3D lukostřelbě v německém Oberwiesenthalu obhájil titul mistra Evropy. ME se uskutečnilo ve dnech 18. - 22. 6. 2018, střílel jsem se svým novým lukem Black Opium. Podmínky byly náročné, jako vždy, a tak je to správné. Oslavu jsme letos nepřipravovali, aby toho na lidi nebylo mnoho ;-) Přikládám odkazy na pár fotek pro Vaši motivaci. 6624

Děkuji Vám všem za podporu. Arni

Fotogalerie Ivety Mikešové:

 6625

 

Reportáž ze závodu

Ahoj.

Tak po hodně dlouhé době píšu nějaký příspěvek. O víkendu jsem se vrátil z ME EBHC konaného v Oberwiesenthalu a Božím Daru. Odjížděl jsem na něj se smíšenými pocity bo tréning rozhodně neodpovídal ani množstvím ani kvalitou a problém byl i s mojí motivací.... Týden před odjezdem mě volal Petr Madurkay, že je další kolo Zemského poháru, takže jsme jeli do Němec přes MoravuB-). Krásný závod v krásném prostředí Buchlova 32 terčů na dva šípy naprosto ideální kombinace. Bylo cítit, že závod je pořádáný s nadšením a hojná účast jen potvrdila, že střílení na dva šípy prostě táhne. Já si zde odbyl letošní premiéru a poprvé si vystřelil na 3D terč8-). Večerní přesun Bydlíkem směr "Božák" byl docela náročný, ale dopadl dobře.

Neděle - kontrola luků pořadateli a přihlášení. Informační šum způsobil, že nestíháme zahájení a do průvodu národů se s Petrem přimotáme vlastně náhodou. Počet startujících kolem 2200lidí počet okruhů 12!!!! Rozpis prozrazuje, že LB Adult je skupina F a střílíme 4x po sobě s volným pátkem. Za mě dobrý.

Pondělí - první sada šípů na celkem slušném rozstřelišti. Je mi trochu divný, že nějak chybí skupina 1 tedy největší terče. No to bylo takové "malé" překvapení od pořadatelů. Asi vzhledem k celkovému obrovskému počtu terčů použitých na závod trpěla všechna zvířátka podvýživou - prostě mikrosvět. Solidní velikost skup. 1 měl jen stojící jelen a mega prase. Takový ležící daněk kde máte na výšku k trefení nějakých 30 cm je na 50 m celkem výzva - pro LB určitě. Na trať jedeme lanovkou, což bylo výborný. Co všechny dost prudilo, bylo neustálé čekání, než se každý den začalo střílet. Potkávám se ve skupině s některými střelci z minulých klání dokonce i jeden zákazník - taky Hanusch ovšem Frank;-). První třetina nad očekávání potom "drhly" hlavně dálky, kde jsem nebyl schopen je odhadnout. 504b nakonec celkem slušný výsledek.

Úterý - střílíme už rozřazeni podle pořadí z předchozího dne, kdy jsem byl druhý, tedy jsem B a tím pádem píšu. Ostatní borci samé nové tváře. Áčko je Hubert úžasnej domácí sympaťák, který bohužel pro něho neunáší pozici lídra a hned na prvním terči dává out což je předzvěst "couvání" pořadím. Já střídám dokonalé rány s čučkama a zase ty odhady.... Závěr kola nám "zpestřuje" půlhodinová kontrola nářadí před posledním terčem. Ten je naštěstí dávačka - krocan na 30m. Končíme po páté hodině.

Středa - začíná závod. První dva dny se střílí na tři šípy se snižující se hodnotou.Tady se velké rozdíly nekonají a je to takový "trénink". Třetí den je kolo standard round kdy se střílí vždy dva šípy a sčítají se. Tady se už dá rozdíl udělat fakt velkej. Moje první skupina je z poloviny nová a já opět B vedle lídra, který dopadl stejně jako Hubert a proséval se vzad. Krásný den pro mne začal jako luko horor a mé skóre po 12 ranách 4x aut. Ještě se mi podaří se rozplácnout tak, že si narazím pravou ruku, no peklo. Využívám přestávku k meditaci a seřvu v duchu sám sebe. Polohlasně šeptám své mantry a začíná se dařit!! Začíná se kurňa dařit a najednou není nic co bych netrfil - prostě doslova "Komorní koncert" nebo komorovýB-)? Zakončuju dabl 10 a soupeři mě gratulují k novému světovému rekordu. Úžasná jízda z pekla přímo do nebe.

Čtvrtek - finále Hunter round klasika na jeden šíp. Tady není žádný náskok dost velký, aby se o něj nedalo přijít a právě v tento den si svoji slabou chvilku vybírám i já. Je těžké unést neustálý tlak okolí, kdy si někteří téměř myslí, že slovo out vlastně nevím co znamená. No, ve čtvrtek jsem toto slovo "zhmotnil" nejvíckrát v celé mé kariéře. Na konci jsem měl pocit, že jsem prohrál minimálně o sto bodů a nemohl uvěřit po posledním terči, že je to jen o 10 resp. 16. Takže to klaplo!!!!! Nedařilo se moc nikomu asi to bylo slunovratem a silnou frontou, kdy se během dvou hodin ochladilo o 15st. Nejvíc jsem se zasmál s kámošem Pekkou z Finska, když se mě ptal, jestli jsem první tak říkám, že asi jo a on, že to musíme zapít. No jo, ale kde vzít nějakej šnaps tady v lese při čekání na odvoz. Pekka měl řešení - rozepnul střelecký batoh a vytáhl 0,5l Vannu Talin - úžasnou kořku z Estonska prostě LONGBOOOOOOOOOOOOW!!!!!

Pátek - mám volno a myslím na všechny co ještě střílí za oknem déšť, vítr a 3 stupně. Dospávám spánkový deficit a věnuju se pro mne největšímu objevu týdne pivu HULVÁT z Truskovic, které vaří kamarád lukostřelec Petr Záhorka. Pravím Vám Všem "Kdo neochutnal Hulváta neví co je dobré pívo" tak jest....

Posřehy v bodech:

- tratě postavené v prostředí, které známe les, louka i na vzdálenosti, které byly hratelné. Jasně bylo tam několik "úletů", ale ty závod nedělají.

- minimum zástěn. To mě překvapilo bo tady pořadatelé dost šetřili. Ovšem 12 tratí ještě osadit zástěnami to je ořech pro každého. - organizace závodu klapala dobře jen to čekání na první výstřel bylo nekonečné a sedátko byla nezbytnost.

- potvrzení, že kat. LB je jedna z nejvíc přátelských ze všech (muži) když jsem poslouchal vyprávění od holek jedno z jaké kategorie tak docela smutek, ale ani třeba takové BB muži (jistě ne všichni) kde se tleskalo při soupeřově outu - safra jak může někdo takto klesnout....

- příště určitě musím trénovat i na 3D terče, ale takto je potvrzeno, že střílení na ATS stačí k získávání titulů. Jo taky FTB je skvělé a na 50m není vůbec velké a zvláště když je na stěně domu - vytváří jistý stres (foto galerie).

- bylo fajn pro mne jako výrobce vidět spoustu luků z mé dílny v rukou zahraničních soupeřů (i těch českých:)) - několikrát jsem odpovídal na dotaz kolik má můj luk liber, že lítají šípy tak rovně. Cože jen 40? Ne 38 mám krátký nátah:)

 

Závěr - jedu v autě je před půlnocí, poslouchám rádio a přehrávám si ten týden v myšlenkách jak si dál žiju ten svůj sen a najednou se z rádia ozve píseň, kterou slyším poprvé, určitě náhoda.................t.


 

005